KineDok v Prádelně | dokumentární filmy

KineDok přináší ty nejlepší dokumenty na netradiční místa.

KineDok v Prádelně | dokumentární filmy, KineDok přináší ty nejlepší dokumenty na netradiční místa.
 • Prádelna
  Hradební 83, Český Krumlov, 38101
 • dobrovolné
 • WWW

V Českém Krumlově můžete výběr filmů z projektu KineDok vidět v Prádelně, industriální budově bývalé čistírny v Hradební ulici.

Program

7. 9., 20:00 Věčný Jožo aneb Jak jsem potkal hvězdu (Česko/Slovensko, 2020)
Situační portrét frontmana skupiny Elán Jožo Ráže. Legenda popu. Hlavní tvář jedné z nejslavnějších slovenských kapel. Ikona s pohnutým životním osudem. Ale také kontroverzní postava dějin, jejíž výroky, politické smýšlení a neochota vymezit se proti proudu dějin už dlouho rozdělují společnost. Kdo je vlastně člověk známý jako Jožo Ráž?

14. 9., 20:00 FAMU Shorts
Výběr té nejzajímavější dokumentární tvorby studentek a studentů pražské FAMU:

 • Proč se cítím jako kluk (2019, r. Kateř Tureček)
  Ben je 16 letý trans muž, který svou identitu nemíní pod tlakem společnosti skrývat. Se svými skutečnými pocity utíká do on-line světa a opravdově šťastný se cítí například ve chvíli, kdy se pomocí klíčovací technologie představuje svou možnou budoucnost. Snímek zprostředkovaně zachycuje s jakým (ne)pochopením a (ne)přijetím se setkává ve škole, s vlastní rodinou a celou společností, která ho obklopuje. Skutečnost Benovy identity zasahuje celou rodinu. Intimní portrét skromné rodiny ve svízelné situaci v malé vesnici někde na jihu Vysočiny.
 • llllllIIIIl (2017, r. Petr Salaba)
  Název filmu lze vnímat jako anti-captcha, text, který je snadno strojově čitelný, ale těžko srozumitelný pro člověka. Film se dokumentárně esejistickou formou zamýšlí nad problémem autokracie strojů. Apokalyptické vize inspirované filmem Terminátor se zde promítají do reality destruktivních protestů proti summitu G20, jejichž katalyzátorem, prostředkem i výsledkem jsou statistické analýzy behaviorálních modelů uskutečňované skrze počítače a telefony v našich kapsách. Koláž původních záběrů, komentovaných grafů a internetového odpadu. Pro plnohodnotné sledování filmu si prosím připravte svůj smartphone. „Tento text může mít maximálně 200 znaků. To je jen o 60 znaků víc než tweet Donalda Trumpa.“ P. Salaba
 • O-chlup (2019, r. Josefina Lubojacki)
  Proč máme chlupy, k čemu slouží, z čeho se skládají a kdy jsme je přestali mít rádi? Hybridní audiovizuální esej s performativními momenty pohlíží na problematiku ochlupení z různorodých perspektiv. Prvky instruktážního filmu opírající se o fakta a makroskopické detaily jsou prokládány inscenovanými výjevy s velkou mírou stylizace.
 • Jménem policie se oblékněte! (2021, r. Mikoláš Arsenjev)
  Ateliérové cvičení pojaté jako stylizovaná rekonstrukce protestní akce hnutí Extinction Rebellion, která se udála v září 2020 v Zaře v ulici Na Příkopě v Praze, a jež se nečekaně vymkla z rukou. Kombinací hrané akce a autentického svědectví dvacetileté dívky se film snaží přiblížit psychické rozpoložení, které aktivisté v extrémních chvílích „přímých akcí“ zažívají. (FamuFest)

21. 9., 20:00 Všechno dobře dopadne (2022, r. Miroslav Janek)
Představte si svět bez včel. Byl by zdravý? Existoval by ještě vůbec? A jak by vypadal svět bez lidí? Úvahy o důležitosti nenahraditelného mikrokosmu, skrze který jsme schopni definovat i sebe samé. Spirituální úvaha o tom, jak nás mohou včely učit a vést k návratu k přírodě – stačí otevřít oči.

Vstupné dobrovolné. Příspěvkem podpoříte neziskový provoz a zvelebování Prádelny.

zpět na přehled akcí

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: