Mühlviertel Classic 2023 - závod veteránů

Největší rakouská charitativní rallye historických vozidel poprvé v jižních Čechách

Mühlviertel Classic 2023 - závod veteránů, Největší rakouská charitativní rallye historických vozidel poprvé v jižních Čechách
15.6.2023 / Čt
  • Staré město
    Český Krumlov
  • WWW

Historická vozidla projedou ve čtvrtek 15. června od hraničního přechodu Studánky přes Vyšší Brod, Rožmberk nad Vltavou, Český Krumlov, Frymburk a Lipno nad Vltavou zpět do Rakouska přes hraniční přechod Přední Výtoň/Guglwald. V centru Českého Krumlova je můžeme očekávát v čase 13:15 - 14:45.

"Letos se třídenního závodu zúčastní 125 týmů z 8 zemí. Bude možné vidět výjimečné klasické automobily, jako jsou Packard, Riley, Lea Francis, Bentley, Lagonda, MG C+M Typ, Alvis, Ford A, Mercedes 300 SL Gullwing a další. Závodní trasa je dlouhá 475 km a trvá tři dny s 20 speciálními testy," říká organizátor závodu Rudolf Sammer. 

Výroční veteránský závod Mühlviertel Classic se koná v Horním Rakousku a startuje v Guglwaldu/Vorderweißenbach. Jízda mimo rakouské hranice byla vyjádřeným přáním samotných jezdeckých týmů, ale je také výsledkem nově se rozvíjející spolupráce mezi obcemi v pohraniční oblasti - konkrétně Bad Leonfelden, Vorderweißenbach, St. Stefan am Walde, Vyšší Brod, Loučovice a Přední Výtoň. 

Závod Mühlviertel Classic má také charitativní charakter. V roce 2022 podpořily týmy a sponzoři celkem 19 rodin s více než 60 000 eury. 

"Na české straně to nebude jiné. Závod také podpoří handicapovaného umělce Kamila Fouska, který letos oslaví své čtyřicáté narozeniny, a to částkou 3 000 eur. Kamil, který trpí dětskou mozkovou obrnou, píše básně a miluje hudbu. Na jaře 2023 se přestěhoval do chráněného bydlení projektu Naplno v Lišově u Českých Budějovic," řekl Jiří Falout ze spolku Lipno Moldau, která podporuje česko-rakouské vztahy a pomáhá při organizaci rallye v jižních Čechách. 

Závod také podpořila poslankyně Pavla Pivoňka Vaňková (STAN), která pomáhala při výběru příjemce daru. "Kamil se chce stát nezávislejším. Po smrti své matky trpěl rok doslova v instituci. Nyní se opět těší ze života, ale potřebuje pomoc. Pouze speciální vertikální vozík stojí více než 300 000 korun," řekla poslankyně Pivoňka Vaňková. 

Pozvánka na akci

 

zpět na přehled akcí

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: