Maurizio Olivotto: Bestiarium

Výstava ilustrací s programem pro děti

Maurizio Olivotto: Bestiarium, Výstava ilustrací s programem pro děti
 • 3+ galerie v Klášterech
  Klášterní dvůr 97, Český Krumlov, 38101
 • 220 Kč/základní, 580 Kč/rodina, 180 Kč/snížené
 • WWW

Bestiarium Maurizia Olivotta odhalí fantastický svět, kde ryby dokážou chodit, hadi létat a kočky se podobají lidem.

Italský výtvarník a uznávaný grafik, který více než 35 let působil jako profesor na Akademii výtvarných umění ve Florencii a Maceratě, představí poprvé ve střední Evropě své celoživotní dílo. Fantastická stvoření v podobě pětinohých příšer, draků a bájných postav vás přenesou za hranice běžných představ a spolu s doprovodným programem pro děti inspirují k tvořivosti.

Špičkově zpracované hlubotisky a unikátní umělecké knihy v sobě prolínají skutečné i imaginární motivy, kombinují rytecké techniky a experimentují s materiálem. Olivottova bohatá obrazotvornost odkazuje k středověké ikonografii a odráží jeho zájem o mytologii. 

---

Doprovodný program výstavy:

 • Hra fantazie
  Může výstava ilustrací bavit i děti? Přijďte se o tom přesvědčit! Cyklus kreativních úkolů a kvízů přiblíží pohádkové příběhy, zaměstná mysl a pro nejmenší se stane klíčem do opravdového světa fantazie.
 • Poznávej, hraj si a tvoř
  Vtiskněte svoji tvář do ilustrace prostřednictvím mobilní aplikace, listujte knihou a seznamte se s pohádkovým příběhem, postavte hrad jako z pohádky, vezměte do ruky pastelky a staňte se na chvíli umělcem nebo si celá rodina zahrajte hry, které vám připomenou vystavené ilustrace.

---

Maurizio Olivotto se narodil v roce 1953 v Bressanone (Brixen) v provincii Bolzano v Itálii. Po maturitě na Istituto Statale d’arte v Urbinu, kde vystudoval animovanou kresbu, pokračoval ve studiu na Akademii výtvarných umění ve Florencii, které dokončil v roce 1982. Nejcennější zkušeností se pro něj stal kurz hlubotisku u profesora Waltera Piacesiho, po kterém získal dvě stipendia ke studiu leptu a litografie na Il Bisonte, mezinárodní škole grafických umění ve Florencii.

V letech 1984 až 2020 vyučoval techniky tisku z hloubky, ilustraci a grafická umění na Akademii výtvarných umění v Maceratě a ve Florencii. Pracoval jako ilustrátor pro nakladatelství La nuova Italia, Fatatrac, Carthusia a Il castoro a ilustroval části dětské edice encyklopedie Treccani. Poslední kniha doprovázená jeho obrázky vznikla pro INAF (Italský národní ústav pro astrofyziku) a pod názvem Le parole del cielo ji vydalo nakladatelství Bas Bleu. Pracoval také jako ilustrátor v reklamě.

V období 1990 až 2005 vedl kurzy leptu na mezinárodní ilustrátorské škole Štěpána Zavřela v Sarmede. V současné době se zaměřuje téměř výhradně na tvorbu unikátních uměleckých knih. Žije a pracuje v obci Loro Ciuffenna, která leží v provincii Arezzo v italském regionu Toskánsko.

---

Vstupné: rodinné 580,- Kč / základní 220,- Kč / snížené 180,- Kč (děti dostanou ke vstupence blok A5 zdarma).

zpět na přehled akcí

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: