Koncert dechového orchestru Deutsch Wagram

Koncert dechového orchestru hudební školy Deutsch Wagram po 10 letech opět v Krumlově

Koncert dechového orchestru Deutsch Wagram, Koncert dechového orchestru hudební školy Deutsch Wagram po 10 letech opět v Krumlově
23.9.2023 / So / 14:00 - 15:00
  • náměstí Svornosti, Český Krumlov, 38101
  • zdarma
  • WWW

Přijďte si v sobotu 23. září odpoledne na náměstí Svornosti poslechnout tradiční rakouskou dechovou hudbu v podání hudební školy Deutsch-Wagram.

Dechový orchestr hudební školy Deutsch Wagram vznikl z původně školního orchestru a v roce 1983 začal působit jako hudební spolek. Tímto byla nejenom žákům hudební školy a jejím absolventům, ale i všem, kteří mají radost z hudby, dána možnost hrát v dechovce, a to pod odborným vedením. Vedle vystoupení v obci Deutsch Wagram byl orchestr zván na různé slavnosti v Marchfeldu a dále následovaly i vystoupení v zahraničí: Gbely (SK), Terezín (CZ) a Markkleeberg u Lipska (D), Jönköping (SWE).

Dechový orchestr hudební školy Deutsch Wagram se k dnešnímu dni skládá z 53 aktivních členů, nejmladší člence je 11 let a čestnému předsedovi bude 82 let.

Historie souboru→

V roce 1983 založili Josef Ratheiser a Erich Breyschka dechový orchestr hudební školy Deutsch-Wagram. Cílem bylo nabídnout pokročilým studentům hudby a dalším nadšencům dechové hudby možnost společného muzicírování. Z toho se vyvinul soubor, který je často žádán městské slavnosti apod.

V roce 1997 převzal orchestr Karl Rosenmayer a pokračoval v cestě k úspěchu. Jako uznání jeho úspěchů mu byla v roce 2007 udělena „Zlatá dirigentská jehla“.

V roce 2013 se hudebního vedení ujal Mag.Roland Haas, který je ředitelem hudební školy dodnes.

V jubilejním roce 2003 byl orchestr vybaven historickou uniformou 42. pěšího pluku. IR 42 si vedl obzvláště dobře v bitvě u Wagramu v roce 1809, kdy získal privilegium vést plukovní oddíl. Známý je „Wagramským granátnický pochod“.

Plakát→

zpět na přehled akcí

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: