Medvědí Vánoce

I krumlovští medvědi Marie Terezie, Polyxena a Vilém slaví Vánoce a vy je můžete obdarovat.

Medvědí Vánoce, I krumlovští medvědi Marie Terezie, Polyxena a Vilém slaví Vánoce a vy je můžete obdarovat.
  • Medvědí příkop
    I. zámecké nádvoří, Český Krumlov, 38101

Na Štědrý den brzy ráno se parta medvědích přátel v čele s medvědářem Janem „Míšou“ Černým vypraví do zámeckého příkopu už o 6. hodině ranní a umístí do příkopu několik vánočních stromků, které jsou ověšeny sladkými bonbóny, perníčky, vánočním cukrovím a nejrůznějším ovocem (pamlsky zavěšují na bavlnku, která se při konzumaci úplně rozpustí). K tomu přidají i dárky od návštevníků. Ty můžete nosit 24.12. 2023 až do 13:00, bedýnky na dobroty budou umístěny na II. zámeckém nádvoří. 

Po 10:00 návštěvníci sledují vypuštění medvědů do výběhu z mostu a ochozu. Medvědi se s nadšením pustí do připravených pochoutek a za chvíli nezůstane po sladké hostině ani drobeček. Vězte, že takovéto hody má medvěd jen výjimečně, protože pravidelně dostává jinou stravu. Medvědi zkonzumují 160 kg pečiva týdně a nezbytnou součástí jejich jídelníčku je také tvaroh, jogurty, ovoce a zelenina, glukóza a med.

A nejen medvědi dostávají dárky. Pro každého dětského návštěvníka jsou na II. zámeckém nádvoří připraveny dobroty a drobné dárečky s medvědí tématikou a také vánoční punč pro dospělé.

Hraje českokrumlovská kapela Kapka  

Kompletní program Adventu a Vánoc 2023

zpět na přehled akcí

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: