Zvýhodněné a volné vstupy do expozic v rámci Dnů evropského dědictví

Následující místa a expozice navštívíte 9. 9. 2023 v rámci EHD zdarma nebo se slevou

Zvýhodněné a volné vstupy do expozic v rámci Dnů evropského dědictví, Následující místa a expozice navštívíte 9. 9. 2023 v rámci EHD zdarma nebo se slevou
9.9.2023 / So
  • Muzea, památky
    Český Krumlov, 38101

Klášterní museum – vstup zdarma
10:00–18:00
Expozice odkrývá příběh výjimečného klášterního areálu a prezentuje bohatou historii, unikátní architekturu a rozsáhlou sbírku sakrálního umění.

Regionální muzeum v Českém Krumlově – vstup zdarma
9:00-12:00, 12:30-17:00
V rámci Dnů evropského dědictví je možnost navštívit hlavní sezónní výstavu - „Jihočeské lidové kroje“ prezentující tradiční lidový oděv jižních Čech a stálé expozice muzea (Keramický model města, Historický obraz Českokrumlovska od pravěku do konce 20. století, Barokní jezuitská lékárna).

Museum Fotoateliér Seidel – 50% sleva ze vstupného na prohlídku 
9:00–12:00, 13:00–17:00
Nechte se okouzlit místem, které vypráví příběh o počátcích fotografie a pohnutých osudech průkopníků tohoto řemesla a nechává nahlédnout do života česko-německo-rakouského pomezí konce 19. a první poloviny 20. století. Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, fotoaparátů i zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní deníky i původní zařízení bytu.

Synagoga Český Krumlov – vstup zdarma
10:00–16:00
K vidění je výstava "Obrazy z duše" malířky Martiny Šmejkalové.

Poutní areál na Křížové hoře – vstup zdarma
10:00-18:00
Barokní poutní areál na Křížové hoře nad Českým Krumlovem je památným duchovním, historickým a kulturním místem se silnou energií, romantickým okolím a krásnými výhledy na město i Šumavu. Srdcem areálu je osmiboká kaple, postavená v roce 1710, obklopená zelenou plochou a osmibokým ambitem (krytou poutní chodbou) s arkádami. K poutnímu areálu vede z města křížová cesta s šesti výklenkovými kaplemi z let 1750–1755.
Po celou dobu bude otevřen jinak nepřístupný sklep poustevníků.
Ve 12 a 18 hodin zvonění nového zvonu.

Celý program Dnů evropského dědictví zde →

Plakát

zpět na přehled akcí

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: