VÝSTAVA INDIÁNI - KDYŽ HISTORIE OŽÍVÁ

VÝSTAVA INDIÁNI - KDYŽ HISTORIE OŽÍVÁ

Hlavní výstava sezóny Regionálního muzea v Českém Krumlově přibližující každodenní život původních, indiánských obyvatel Severní Ameriky

18.06. - 13.10.2019 (Út-Ne)

Kde: Regionální muzeum v Českém Krumlově
Horní ulice 152, Český Krumlov, 381 01
GPS: 48°48'38.74"N, 14°19'3.79"E

Od 18. června do 13. října 2019 se výstavní sály přízemí Regionálního muzea v Českém Krumlově pomyslně promění v prérie amerického západu 19. století. Cílem výstavy „Indiáni – když historie ožívá“ je snaha o přiblížení každodenního života původních, indiánských obyvatel Severní Ameriky, a to od jejich příchodu na Velké pláně, až po dramatický konec jejich svobodného životního stylu. Návštěvník bude mít možnost seznámit se především s materiální kulturou indiánů z Velkých plání, a to např. mužskými a ženskými oděvy, jejich zdobením a zbraněmi. Jedním z mnoha lákadel pro návštěvníky bude i rozměrné teepee postavené v prostorách před muzeem a jeho zmenšená, zařízená a zabydlená varianta přímo ve výstavních sálech. Výstava bude slavnostně zahájena v úterý 18. 6. 2019 v 18:00 v Regionálním muzeu v Českém Krumlově. O hudební doprovod se postará euro-indiánské hudební uskupení WANBLI OHITIKA, jejichž tradiční písně prérijních indiánů se postarají o správnou atmosféru a přenesou nás na Velké pláně 19. století. K dokreslení atmosféry přispějí kresby a knižní ilustrace Davida Jana Žáka (autor knihy Návrat Krále Šumavy). Výstavu doprovodí tematicky zaměřené přednášky a workshopy. Samozřejmě nezapomínáme ani na malé návštěvníky, kteří jistě ocení interaktivní indiánskou hernu, jejíž součástí bude také tvořivá dílna a lovecká stezka.

Regionální muzeum v Českém Krumlově srdečně zve návštěvníky ke zhlédnutí této výstavy a těší se na společné setkávání na Velkých pláních severní Ameriky a při tematických přednáškách a workshopech.

Další informace: http://www.muzeumck.cz/