UNESCO PRO MLADOU GENERACI ANEB ŽIVOT V PAMÁTKÁCH

UNESCO PRO MLADOU GENERACI ANEB ŽIVOT V PAMÁTKÁCH

Výstava a vernisáž

31.10. - 31.12.2012 (Po-Ne) 15:30

Kde: Městský úřad
Kaplická 439, Český Krumlov, 38101

Vstupné: zdarma

V září 2011 vyhlásilo město Český Krumlov projekt „UNESCO pro mladou generaci" k dvacátému výročí zápisu Českého Krumlova na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Součástí projektu je i soutěžní přehlídka umělecké tvorby dětí a mládeže „ŽIVOT v PAMÁTKÁCH". Hlavním koordinátorem a realizátorem této přehlídky je českokrumlovské Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s.

Celý rok dostávali pracovníci Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. různá umělecká dílka od jednotlivců i skupin dětí a mládeže ve věku od 10 do 26 let.

Všechna obdržená díla budou k vidění na výstavě „UNESCO pro mladou generaci aneb Život v památkách“. Výstavu ve středu 31. 10. 2012 od 15:30 hodin zahájí slavnostní vernisáž v prostorách Městského úřadu Kaplická 439 v Českém Krumlově.

 Na vernisáži ocení místostarostka města Český Krumlov Ing. Jitka Zikmundová, MBA a ředitel CPDM, o.p.s. Mgr. Vlastimil Kopeček nejpovedenější díla vyhlášené soutěžní přehlídky umělecké tvorby dětí a mládeže. K poslechu zahrají žákyně Základní umělecké školy Český Krumlov Kristýna Korčáková a Veronika Holcová.

 Výstava potrvá v prostorách Městského úřadu do 31. 12. 2012. Pro veřejnost bude otevřena od pondělí do pátku v otevíracích hodinách Městského úřadu.

 Součástí výstavy bude i prezentace k oslavě 15-ti let činnosti Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s.

Další informace: www.icmck.cpdm.cz