SÝRY, RYBY, ZVĚŘINA A VÍNO 2016

Tradiční eno-gastronomické přehlídky v Prachaticích.

09.09. - 10.09.2016 (Pá-So)

Kde: Prachatice
Jižní Čechy
GPS: 49°1'11.49"N, 13°59'42.75"E

13. ročník národní přehlídky – sýry a víno

11. ročník eno-gastronomické přehlídky – ryby a víno,

2. ročník eno-gastronomické přehlídky – zvěřina a víno

______________________________________

Místo konání – historické centrum renesančního města Prachatice – Radniční sál, radniční sklepy, arkádové nádvoří a náměstí (volná plocha před radnicí).

Na arkádovém nádvoří je tradičně nainstalováno kuchařské studio, kde mistři kuchaři před zraky návštěvníků, předvádí a současně moderují své kuchařské umění- přípravu pokrmů a specialit z ryb a zvěřiny.

Hlavní program přehlídek

Ochutnávka sýrů, pokrmů z čerstvých ryb a zvěřiny ve spojení s dobrými víny

Pátek 9.9.2016 – 16.00 – 23.00 hod.

Sobota 10.9.2016 11.00 – 19.00 hod.

- od 17.30 – 19.00 hod. ochutnávka vín zdarma – týká se jen vzorků vín z lahví, která jsou otevřená (pouze sobota!)

Doprovodný program

Hudební doprovodné produkce na arkádovém nádvoří

Náměstí stánek – sobota 10. září 2016

V rámci Podzimních městských slavností pořádané na Velkém náměstí, nabídneme návštěvníkům pokrmy z ryb, guláš ze zvěřiny (divočák, srnčí), ale i dobrá vína.

V rámci spolupráce s Ministerstvem zemědělství, OP Rybářství, proběhne reklamní akce na podporu a propagaci sladkovodních ryb. Kuchaři budou připravovat a předvádět pokrmy ze sladkovodních ryb přímo v předváděcím voze, současně budou své dílo moderovat. Vše co se v předváděcím voze uvaří mohou návštěvníci zdarma ochutnat. Součástí této akce bude ukázka filetování ryb, prodej odborných knih pro přípravu pokrmů z ryb a pod.

V tomto termínu budou probíhat rovněž Dny evropského kulturního dědictví

Tradiční eno-gastronomické přehlídky Sýry a víno, Ryby a víno jsou druhým ročníkem obohaceny o přehlídku Zvěřina a víno, o kterou byl u našich návštěvníků velký zájem.

Přehlídek se pravidelně zúčastňuje a prezentuje svá skvělá Vína na tři desítky našich vinařů z obou vinařských oblastí Moravy a Čech.

Na 15 mlékařů a mlékařských společností z toho jedna mlékárna ze sousedního Bavorska, tradičně prezentuje na 70 vzorkůSýrů mimořádné kvality, která většina z nich získala ocenění značky kvality KLASA a regionální ocenění.

Ryby nám dodávají výhradně rybáři a rybářský svaz z jižních Čech, kde rybou číslo jedna je vždy Český kapr, dále amur, štika, sumec a z lososovitých ryb pstruh duhový a siven.

Zvěřina – srnčí, jelení a černá zvěř bude lovena v honitbách našeho prachatického okresu.

 Hlavním cílem našich přehlídek je výchova a osvěta v oblasti vinařské a stravovací kultury. Pokud je i Vašim cílem poznávání a hledání skvělých kombinací jídla a vína, jste na správné adrese.

 

Vstupné – rezervace a předprodej

1. Vstupné zahrnuje degustaci sýrů a pokrmů z ryb a zvěřiny

na základě zkušeností z minulého ročníku, snížíme celkové množství pokrmů z ryb a zvěřiny, ale objemově navýšíme degustační porce (cca 1/3 – 1/2 běžné porce); budou vydávány formou bločků, na kterých budou uvedeny jednotlivé pokrmy. Počítáme s přípravou 9 – 10 pokrmů – degustačních porcí.

V ceně vstupného je rovněž zahrnuta neomezená ochutnávka cca 70 vzorků sýrů.

Cena v předprodeji 320,- Kč,

na místě 400,- Kč

2. Degustace vín – formou degustačních bločků – cena bločku 5,- Kč

Degustační sklenka 35,- Kč

3. Předprodej od 1.8. – 6.9.2016

Další informace: http://syryrybyavino.eu/