SKOTSKÉ DNY NA SVACHOVCE

SKOTSKÉ DNY NA SVACHOVCE

Destilérka Svach uvádí...představení mladého destilátu Svach´s OLD WELL, jenž otevírá historii výroby whisky na Svachovce. Při této příležitosti se mů

25.10. - 30.11.2017 (Po-Ne) 12:00 - 20:00

Kde: Svachovka
Svachova Lhotka 1, Český Krumlov, 38232
GPS: 48°49'36.04"N, 14°21'47.95"E

Historie začíná, buďte s námi u toho! Blíží se čas představení našeho prvního mladého destilátu, který otevírá historii produkci whisky Svach´s OLD WELL v destilérce Svach. K zakoupení bude 217 lahví z exkluzivní limitovné edice Single Malt Spirit pod názvem History begins. 

V rámci této jedinečné události náš tým v čele s šéfkuchařem Lukášem Andrlíkem připravuje speciální skotské menu, které bude v nabídce od 25/10 do 30/11 v restauraci Glokner. Dále budete moci degustovat různé druhy skotské whisky a předvedeme vám naši unikátní a největší sbírku whisky s golfovým brandem!

Rádi bychom vám tímto přiblížili kouzelnou atmosféru místa, kde projekt vznikl. Vězte, že se snažíme vytvořit mimořádnou kontinentální whisky, kterou ale rozeznáte od ostatních svou jedinečnou chutí, připomínající spíše skotské sladové, než evropské. Je to díky použití sladu, sudů po bourbonu a v neposlední řadě umu destilatéra. Chceme neustále rozšiřovat náš sklep a vytvářet nové edice, třreba jen o pár stech lahví, ale o to unikátnější. Víme, že finální chuť dává whisky správné použití sudů a konečné dostařování. Proto již teď vybíráme s pečlivostí ty nejlepší sudy v optimální kondici, o jaké se ale bude jednat, to bude překvapení. 

Po několika cestách do země zaslíbené, setkání s místními destilatéry a managery destilérek se nám podařilo uzavřít cennou spolupráci s nadnárodní Thajskou společností Inver House, která má v portfoliu destilérky jako Balblair - kde se mimo jiné natáčel film o whisky The Angel´s share, Old Pulteney - která vyhrála whisky roku 2012 s produktem 21 yo, An Cnoc, nebo Speyburn. 
 
A konečně marketingový ředitel pro střední a východní Evropu Karol Kulis dorazil k nám na Svachovku. Bylo to velice příjemné setkání a jen prohloubilo naši spolupráci.
 
Do budoucna se tedy můžete těšit na hodnocení naší whisky přímo experty jako je John MacDoalnald - manager Balblair Distillery, nebo Malcolm Waring - manager Old Pulteney.

Další informace: http://www.svachovka.cz/aktuality/skotske-dny-na-svachovce-25-10-30-11-n29946.htm