ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA

ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA

Koncert české špičkové bluegrassové kapely a jejich hosta Charlieho McCoye

30.04.2019 (Út) 20:00 - 22:00

Kde: Pivovarská zahrada
Pivovarská 27, Český Krumlov, 38101
GPS: 48°48'44.4"N, 14°19'11.49"E

Vstupné: zdarma

Koncert v rámci akce KOUZELNÝ KRUMLOV.

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny. Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Druhá tráva dosud vydala 18 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění Anděl v kategorii Folk a Country. Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

Skupina Druhá tráva hraje v současné době ve složení: Robert Křesťan - sólový zpěv, mandolína, kytara; Luboš Malina - banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály; Luboš Novotný - dobro, lap steel, vokály; Radek Hlávka - kytara, vokály; Tomáš Liška – kontrabas, basová kytara; Martin Novák - bicí, perkuse, cajon

Více informací najdete na www.druhatrava.cz

Charlie McCoy je americký multiinstrumentalista. V osmi letech začal hrát na foukací harmoniku, v patnácti založil vlastní kapelu, a v jednadvaceti měl pověst vyhledávaného a výborného studiového hráče. Poprvé nahrával jako host u Roye Orbisona, a v šedesátých letech se živil jako bubeník a natáčel třeba s Johnnym Cashem, Bobem Dylanem, Elvisem Presleym, Krisem Kristoffersonem, Ringo Starrem, Alem Kooperem a dalšími... V současnosti je McCoy asi nejlepším a nejznámějším hráčem na foukací harmoniku v USA a v roce 20009 vstoupil do Countryové síně slávy.

Několikrát také navštívil Českou republiku, a to většinou na pozvání členů skupiny Druhá tráva, se kterou také natočil živé album a hostoval na jejím albu.

 

Ve spolupráci se Synagogou Český Krumlov a společností Vlašský dvůr Český Krumlov s.r.o.

Další informace: http://www.druhatrava.cz