PŘÍBĚHY PETRA VOKA ANEB MOVIE STAR 16. STOLETÍ ŽIJE!

PŘÍBĚHY PETRA VOKA ANEB MOVIE STAR 16. STOLETÍ ŽIJE!

Divadelní klub Českokrumlovská scéna

30.11.2012 (Pá) 19:30 - 20:40

Kde: Městské divadlo, o.p.s.,
Horní Brána 2, Český Krumlov, 381 01
GPS: 48°48'38.21"N, 14°19'7.86"E

Vstupné: 120 Kč

Fiktivní filmový záznam ze života posledního Rožmberka

 

Scénář a režie: František Zborník, asistent režie: Jaroslav Kubeš, výtvarné řešení včetně realizace: Vendula Pohlová, Kateřina Makrlíková a kolektiv, hudba k songu Kolo se roztáčí: Zdeněk Vřešťál 

Hrají a zpívají: Hana Sciranková, Kamila Tomanová, Kateřina Makrlíková, Lenka Šlajferčíková, Vendula Pohlová, Jan Hála, Ondřej Vágai/Roman Mařík, Tomáš Vávra.

SLOVO REŽISÉRA:

Krumlovská scéna připravila další ze série svých rožmberských příběhů. Po úspěšné inscenaci Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka je tentokrát hlavní postavou poslední z rodu Růže, Petr Vok. Inscenace sleduje jeho životní pouť od narození až po cestu na císařskou korunovaci krále Ferdinanda do Hesenska a následnou návštěvu Nizozemí.

V divadelní zkratce je rovněž představen svět, do něhož se pan Vok narodil a v němž žil. Kdyby si chtěl ovšem někdo ověřovat historickou věrnost všech faktů v představení uvedených, varujeme předem, o to tvůrci neusilovali. Scénář z nich vychází, inspiruje se jimi, ale cílem představení je podívat se na historii z nadhledu, s humorem a dějepisná poučení tu přicházejí skrze smích a fantazii.

 

Délka představení: 70 minut bez přestávky                                                   Více na www.ck-scena.cz