PÍSNIČKY S KYTAROU - PAVLÍNA JÍŠOVÁ

PÍSNIČKY S KYTAROU - PAVLÍNA JÍŠOVÁ

KONCERT A KŘEST ALBA NEZNÁMÉ

18.09.2019 (St) 20:00 - 22:00

Kde: Divadelní klub Ántré
Horní Brána, ulice Horní 2, Český Krumlov, 381 01
GPS: 48°48'38.21"N, 14°19'7.86"E

Vstupné: 140 Kč

Jihočeská písničkářka Pavlína Jíšová má na svém kontě 9 sólových alb. Její repertoár skýtá téměř 200 původních českých písní. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech české produkce, na kterých spolupracuje s různými muzikanty. 

V letošním roce vydává desáté novinkové album, které natočila v Mostě ve spolupráci s kapelou Petr Kalandra Memory Band. 

Jíšová se tentokrát představí v samostatném pořadu s názvem „Písničky s kytarou“. 

Tradiční repertoár doplní i nové písně z nového alba „Neznámé".


Nové autorské album s názvem Neznámé natočila Pavlína Jíšová v mosteckém studiu Ponte Records.

Ve městě Most působí skupina Petr Kalandra Memory Band. Se svým lídrem Mírou Kuželkou prezentují na pódiích především repertoár Petra Kalandry a kapely Marsyas. Mají k tomu souhlas rodiny Petra Kalandry.

Nápad využít zvuk kapely PKMB k natočení alba vzešel od Pavlíny Jíšové. Aranže nových písní jsou v podání těchto muzikantů jiné, než na předešlých sólových albech Pavlíny Jíšové.  

Nové album Pavlína Jíšová Neznámé bude opatřeno texty. Písničky jsou ryze české, sólově si na albu zazpívá i Míra Kuželka z PKMB a Jaroslav „Matěj“ Matějů, který kdysi působil s Jíšovou v různých hudebních sestavách. Album je natočeno za použití nástrojů, které kapela PKMB nabízí k poslechu. Další hosté přinášejí některým písním milé hudební zpestření. 

14 nových písniček bude pokřtěno v Divadelní kavárně Ántré na samostatném recitálu Pavlíny Jíšové.Další informace: http://www.jisova.cz/