PIETNÍ SETKÁNÍ K PAMÁTCE JUDR. ADOLFA SCHWARZENBERGA, PH.D.

PIETNÍ SETKÁNÍ K PAMÁTCE JUDR. ADOLFA SCHWARZENBERGA, PH.D.

Pietní setkání k památce JUDr. Adolfa Schwarzenberga, Ph.D.

27.02.2015 (Pá)

Kde: Kostel sv. Víta
Kostelní, Český Krumlov, 38101

V pátek 27. února proběhne od 17:00 hodin pietní setkání k památce JUDr. Adolfa Schwarzenberga, Ph.D. (odkaz na wiki zde), které bude navazovat na slavnostní zádušní mši v kostele svatého Víta od 18 hodin.

Cílem tohoto komorního setkání občanů Českého Krumlova, pamětníků a přespolních z celých jižních Čech je důstojně připomenout osobnost JUDr. Schwarzenberga v době výročí jeho úmrtí. Zároveň bychom však rádi uctili jeho památku spontánním a osobitým způsobem. Před vlastní mší tak před kostelem vystoupí ansámbl Jihočeských trubačů a českokrumlovský pěvecký sbor Musica Divina.

Spolu s dalšími účastníky bychom byli rádi, kdyby se z tohoto skromného pietní aktu stalo v budoucnu každoroční výjimečné setkání krumlovských občanů a pamětníků, které by bylo nejenom připomínkovou akcí, ale zároveň i významnou a symbolickou místní beneficí, jejíž výtěžek by pravidelně směřoval na opravy chátrajících památek na Krumlovsku a v jižních Čechách. Letos by měl výtěžek z této spontánní sbírky jít na opravu kostela v Pohorské Vsi v Novohradských horách.

Zádušní mše a potažmo celé pietní setkání bude zakončeno zemským a českokrumlovským farním hymnem – Svatováclavským chorálem.

Všichni zúčastnění vystupují a jednají bez nároku na honorář.

Program:

17:15 Jihočeští trubači

17:30 Sbor Musica Divina

17:45 přesun do kostela

18:00 zádušní mše