PAVEL ŠPORCL - VÁNOCE - GENERALI TOUR 2018

PAVEL ŠPORCL - VÁNOCE - GENERALI TOUR 2018

koncert

17.12.2018 (Po) 19:00

Kde: Zámecká jízdárna
Český Krumlov
GPS: 48°48'46.02"N, 14°18'37.17"E

Vstupné: 490,- Kč, 590,- Kč, 690,- Kč, 990,- Kč

PAVEL ŠPORCL – VÁNOCE – GENERALI TOUR 2018

Houslista Pavel Šporcl přiveze vánoční program do Zámecké jízdárny v Českém Krumlově

Pavel Šporcl i letos vyráží na vánoční turné. Posluchači v devíti městech České republiky se mohou těšit na zbrusu nový vánoční program se skvělými hosty: přední českou sopranistkou Janou Šrejmou Kačírkovou, sólistkou Národního divadla a držitelkou dvou cen Thálie i harfistkou světového renomé a sólistkou České filharmonie Janou Bouškovou. Koncert ve skvostných prostorách krumlovské Zámecké jízdárny se uskuteční 17. prosince za doprovodu komorního orchestru Praga Camerata.

V první polovině svátečně laděného koncertu zazní oblíbené barokní skladby a koncerty Johanna Pachelbela, Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha či Jana – Marie Leclaira. Barokní program zakončí kompletní provedení Vánočního concerta grossa č. 8 g moll op. 6 Arcangela Corelliho.       

Jiskřivou hudbu barokních mistrů v druhé polovině večera vystřídá program ryze vánoční, sestavený z překrásných vánočních melodií, písní a koled z celého světa, a to ve speciálních aranžích pro sólové housle a orchestr. Chybět nebude ani populární vánoční píseň Rolničky, Schubertovo duchovní Ave Maria, Pásli ovce Valaši ani hymna českých Vánoc Narodil se Kristus Pán.

Jedinečný program naváže na první vánoční album Pavla Šporcla Christmas on the Blue Violin, které nahrál v roce 2017 s proslulou Královskou liverpoolskou filharmonií pro hudební vydavatelství Universal Music. Toto unikátní album získalo v loňském roce Platinovou desku za prodej a zařadilo se do žebříčku TOP 10 nejprodávanějších alb napříč všemi žánry i interprety. Velmi úspěšné bylo rovněž stejnojmenné loňské turné Vánoce na modrých houslích, jež potěšilo na třináct tisíc posluchačů po celé České republice. Záznam z koncertu natočila Česká televize v pražském Foru Karlín, které Pavel Šporcl se svými hosty dvakrát zcela vyprodal.

www.pavelsporcl.cz

www.facebook.com/pavelsporcl