NEBOJTE SE V TEMNÉ KOMOŘE - FOTOATELIÉR MUSEUM SEIDEL

NEBOJTE SE V TEMNÉ KOMOŘE - FOTOATELIÉR MUSEUM SEIDEL

Rodinný program - interaktivní prohlídka

27.06.2020 (So) 10:00 - 14:00

Kde: Museum Fotoateliér Seidel
Linecká 272, Český Krumlov
GPS: 48°48'30.1"N, 14°18'59.09"E

Vstupné: zdarma

Chcete si zavzpomínat na vůni vývojky a ukázat dětem, že dříve nestačilo jen zmáčknout tlačítko na telefonu, abyste měli fotografii? Chcete prozkoumat, co všechno krumlovský fotograf Josef Seidel musel před sto lety udělat, než zákazníkovi předal snímek jeho rodiny, drahocenných dětí či zamilovaného páru? Přijďte dětem ukázat, že v temné komoře na ně nečíhají strašidla, ale jen samá kouzla!

Museum Fotoateliér Seidel vás zve na interaktivní prohlídku určenou především pro rodiny s dětmi. Kurátor muzea vám ukáže unikátní prosklený fotoateliér, ve kterém se dodnes fotografuje, seznámí vás se starými přístroji, vysvětlí, jak fungoval klasický fotoaparát a ukáže vám kouzlo temné komory. Podíváte se do temné komory, kde si můžete vyzkoušet vyrobit fotogram, ale třeba i vyvolat vlastní fotografii z přineseného filmu. Přijďte dětem ukázat magii klasického chemického procesu anebo si sami zavzpomínat na staré časy.

Akce bude probíhat vždy 1 x měsíčně v sobotu či v neděli. O letních prázdninách připravujeme další termíny i ve všedních dnech – vhodné třeba i pro prarodiče s vnoučaty.

Určeno pro děti od 6 let a starší. Program probíhá na objednávku (bude zkombinováno více rodin), minimální počet osob ve skupině 6, maximální 15 osob.                                         

Rezervace míst: www.seidel.czinfo@seidel.cz nebo na tel.: 736 503 871.

Další informace: http://www.seidel.cz/cz/seidel_rodinna_interaktivni_prohlidka/