MIŠÍ TRIO

MIŠÍ TRIO

jazz, latin jazz, swing, blues

09.10.2019 (St) 20:00 - 22:00

Kde: Divadelní klub Ántré
Horní Brána, ulice Horní 2, Český Krumlov, 381 01
GPS: 48°48'38.21"N, 14°19'7.86"E

Vstupné: 140 Kč

Českokrumlovské trio bylo založeno na podzim roku 2017. Název tria nemá upozornit na nízký intelekt členů tohoto uskupení, nýbrž na jejich bezbřehou kreativitu a hravost, zrcadlí se v něm totiž křestní jméno zpěvačky Michaely Šimkové (roz.Moučkové), zakladatelky této formace.

Michaela Šimková se jazzovým zpěvem začala zabývat již během svých studií hry na klasickou kytaru na Akademii múzických umění v Praze. Soukromě zde navštěvovala i hodiny jazzového zpěvu u Miriam Bayle, tehdejší profesorky Konzervatoře J. Ježka. V tento okamžik se taktéž zrodila prvotní hudební spolupráce na poli tohoto „neklasického“ žánru s kolegou z kytarové třídy Vítem Heřmanem, který se v současné sestavě Mišího tria chopil postu baskytaristy.

V triu dále působí i Zbyněk Vrba, kantor českokrumlovského gymnázia a kytarista v jedné osobě.

Díky spolupráci s bubeníkem Patrikem Bartizalem se toto trio příležitostně rozrůstá v Miší kvartet. V této rozšířené sestavě vystoupí kapela i na říjnovém koncertě v divadelním klubu Antré.

Původním cílem této nedávno vzniklé formace bylo obohacení místní hudební scény o žánry jazzu, latin jazzu, swingu a blues, jimž se toto uskupení věnuje především. Repertoár tria tvoří známé i méně známé jazzové standardy či skladby z okruhu těchto žánrů a to od autorů zahraničních i českých.