MASOPUST V KLÁŠTERECH

MASOPUST V KLÁŠTERECH

Masopustní tvoření masek a rytmických nástrojů, jarmark a řemesla

02.03.2019 (So) 10:00 - 18:00

Kde: Kláštery Český Krumlov
Klášterní dvůr 97, Český Krumlov, 38101
GPS: 48°48'48.3"N, 14°19'4.09"E

Vstupné: zdarma

MASOPUSTNÍ TVOŘENÍ MASEK A RYTMICKÝCH NÁSTROJŮ

O masopustním úterý 5. 3. 2019 se bude konat již tradičně Masopustní průvod městem, který pořádá ZUŠ Český Krumlov ve spolupráci se SUPŠ sv. Anežky České. Letos se opět tradičního průvodu maškar můžete zúčastnit i vy a vaše děti! Buďte na průvod dobře připraveni a přijďte si vyrobit nejrůznější maškarní masky inspirované tématem „Republika v rytmu swingu“. K tradičnímu masopustnímu průvodu samozřejmě patří hudba, ruchy a rytmika, takže se můžete těšit i na výrobu nejrůznějších rytmických nástrojů.

10.00–18.00 hod, Velký sál a Seminární místnosti
Platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč


MASOPUSTNÍ JARMARK A ŘEMESLA 
NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE

První březnovou sobotu se můžete v rámci klášterního programu opět těšit na masopustní trh doplněný o tradiční pochutiny a hudbu, která neodmyslitelně patřila k jarmarkům! Součástí jarmarku bude v rámci řemeslné soboty i otevření mnoha řemeslných dílen! Přijďte se naučit dovednostem našich předků od hrnčíře, brašnáře, sedláře, kováře, pekařky, barvířky či sklářky a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Kromě samotného tvoření lze zakoupit i další předměty, které vyrobili naši klášterní řemeslníci.

10.00–18.00 hod, Klášterní dvůr, Řemeslná ulička a Velký sál


HRAJETO NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE

Jarmark a řemesla na Klášterním dvoře oživí pod lípou originální harmonikářské duo Fanda a Martin z Českého Krumlova! Tihle chlapi zahrají opravdu cokoliv,
tak přijďte. Proč? Protože HRAJETO!


14.00–16.30 hod, Klášterní dvůr, vstup zdarma

Další informace: http://www.klasteryck.cz