MARK LEIREN – YOUNG: SHYLOCK

MARK LEIREN – YOUNG: SHYLOCK

DIVADLO NA JEZERCE PRAHA

09.05.2017 (Út) 19:30 - 22:00

Kde: Městské divadlo, o.p.s.,
Horní Brána, ulice Horní 2, Český Krumlov, 381 01
GPS: 48°48'38.21"N, 14°19'7.86"E

Vstupné: 460 Kč

Předplatné PLUS JARO 2017

Představení pro všechny svobodomyslné lidi, kterým není lhostejné, co se dnes kolem děje.

Kanadská hra mířící proti antisemitismu a přehnané politické korektnosti. Díky současnému dění u nás i ve světě je mimořádně aktuální. Bohužel. A bytostně se nás všech dotýká.

Rádi bychom uvedením této hry zdůraznili naše odhodlání bránit svobodu a demokracii.

Režie: Radek, překlad: Jitka Sloupová, citace ze Shakespearových textů přeložil: Martin Hilský, produkce: Jan Hrušínský, scéna a kostýmy: Jan Štěpánek, hudba: Ondřej Brousek, fonetická spolupráce: Dr. Zdena Palková, asistentka režie: Veronika Zemánková

Hraje: MILAN KŇAŽKO

Před diváky předstoupí s monologem ze Shakespearova Kupce benátského herec Jon v masce proslulého Žida Shylocka. Když náhle přejde do civilního projevu, pochopíme, že jsme na bouřlivé besedě s diváky, která následuje po posledním představení této hry na nejmenovaném divadelním festivalu, kde se měla hrát ještě čtrnáct dní. Vedení festivalu ji však po vášnivých protestech, které inscenátory a hlavně Jona, představitele Shylocka, obviňovaly z antisemitismu, ze strachu náhle stáhlo z repertoáru a její uvádění předčasně ukončilo. Vzrušující hra s diváky se v určitých momentech stává drsnou obžalobou absolutizované politické korektnosti, která může páchat nedozírné škody nejen v oblasti umění.

Uvidíte strhující a nesmírně zábavnou hru s mimořádným hereckým výkonem pana MILANA KŇAŽKA.

Délka představení: cca 90 minut bez přestávky.    

Další informace: http://www.divadlonajezerce.cz