KRUMLOV UNPLUGGED

KRUMLOV UNPLUGGED

Cyklus koncertů podporující mladé hudebníky

25.01.2013 (Pá) 20:00 - 22:00

Kde: Restaurace Jelenka
Latrán 138, Český Krumlov, 38101

Vstupné: 60,-

V pátek 25. ledna 2013 bude koncertem kapel Another Fake Heroes, Henry´s a Brkovice Boys zahájen další cyklus projektu Krumlov Unplugged.

Tento projekt spočívá ve „šňůře“ pěti koncertů mladých hudebních skupin z regionu, které se budou konat nově v měsících lednu, únoru, březnu, září a říjnu 2013. Koncerty budou zakončeny společným hudebním festivalem v českokrumlovském klubu FabriČKa na podzim roku 2013.

Jedná se již o třetí ročník podpory hudebních aktivit mládeže, kterou organizátor akce - Centrum pro pomopc dětem a mládeži, o.p.s. Č. Krumlov - k mladým hudebním souborům směruje.
Význam a smysl projektu CPDM, o.p.s. spatřuje především v neformálním hudebním vzdělávání a v získávání zkušeností mladých hudebních uskupení při jejich živých akustických veřejných vystoupeních, na kterých většinou vedle mladé kapely bude vystupovat některá z kapel zavedenějších (zkušenějších).

Všechny koncerty projektu jsou postaveny na principu „unplugged“, kdy všichni hudebníci budou vystupovat a hrát pouze „akusticky“ – bez použití elektroniky a zvukových aparatur. Zde se nejlépe projeví to, jak mají hudebníci zvládnuty svoje nástroje a na jaké jsou technické úrovni. Skutečné poznání vlastní úrovně jim napomůže dále na sobě profesionálněji pracovat.

Všechna vystoupení budou nahrávána zvukově Hudebním studiem mladých (HSM – jedno z pracivišť CPDM, o.p.s.) a zároveň budou také natáčena filmově (video). Posléze vznikne společný výstup ve formě audiovizuálního DVD. Pořízené nahrávky tak budou mít možnost využít jak kapely pro práci na korekcích techniky své hry, tak i další zájemci o hudební tvorbu a další veřejnost. DVD z roku 2011 je k zakoupení v Informačním centru pro mládež (Špičák 114, Český Krumlov).

Srdečně zveme všechny zájemce na první „unplugged“ koncert v tomto roce do Restaurace Jelenka, 25. ledna 2013 od 20:00 hodin. Vstupné stojí 60,- Kč.

Další informace: www.cpdm.cz