KDE JSOU TY CHVÍLE - JOSEF ZÍMA A YVETTA SIMONOVÁ

KDE JSOU TY CHVÍLE - JOSEF ZÍMA A YVETTA SIMONOVÁ

Galakoncert k 80. narozeninám Josefa Zímy

23.05.2013 (Čt) 19:30 - 21:30

Kde: Městské divadlo, o.p.s.,
Horní Brána 2, Český Krumlov, 381 01
GPS: 48°48'38.21"N, 14°19'7.86"E

Vstupné: 260 Kč

Josef Zíma bývá často označován jako nekorunovaný král české dechovky. Přestože se odjakživa věnuje dechovce a lidovým písničkám a stal se v této oblasti doslova legendou, v soukromí holduje úplně jiné hudbě. „Pouštím si vážnou hudbu, jazz a především swing, ten mě odchoval. Dechovka nikdy nebyla mojí doménou. Celý život jsem zpíval pop a taneční hudbu,“ přiznává Josef Zíma, který vystudoval divadelní školu a nejraději vzpomíná na roli prince Radovana v pohádce Princezna se zlatou hvězdou na čele. Kromě ústřední písně z tohoto pohádkového filmu Martina Friče se poprvé prosadil s hitem Jiřího Suchého Pro tebe. Později nazpíval celou řadu dalších známých písní, mimo jiné také se zpěvačkou Pavlínou Filipovskou, Janou Petrů a dalšími. Úspěšně vystupoval i v televizi, zejména jako úspěšný konferenciér. Od konce 70. let se profiluje jakožto zpěvák české dechovky (žánr tzv. české lidovky). Za svůj život natočil asi 200 písní a získal i tři Zlaté a jednu Platinovou desku.

 

Yvetta Simonová

přijala v roce 1958 angažmá u Karla Vlacha, s jehož orchestrem pak účinkovala dlouhou řadu let. Nejdůležitější období její pěvecké dráhy spadá do první poloviny 60. let, kdy byla velmi populární - mimo jiné získala

druhá místa ve Zlatém slavíku v letech 1962, 1964 a 1965. Stálým pěveckým partnerem Simonové byl Milan Chladil. Vystupovali spolu více než dvě desetiletí a vytvořili sourodé a velmi oblíbené pěvecké duo. Mezi nejznámější písně Yvetty Simonové patří Zhasněte lampióny, Romantická, Zamilovaná a ve dvojici s Chladilem například O nás dvou, Sentimentální a mnoho dalších.