JACK LONDON - BÍLÝ TESÁK

JACK LONDON - BÍLÝ TESÁK

Divadlo DRAK Hradec Králové

06.12.2018 (Čt) 08:30 - 09:30

Kde: Městské divadlo, o.p.s.,
Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
GPS: 48°48'38.21"N, 14°19'7.86"E

Vstupné: 70 Kč

Inscenace na motivy slavného dobrodružného románu Jacka Londona. Příběh psa, jemuž koluje v žilách vlčí krev.

Režie: Jakub Vašíček, dramaturgie: Tomáš Jarkovský, výprava: Antonín Šilar, kostýmy: Tereza Venclová, hudba: Daniel Čámský

Daleko na severu za časů zlaté horečky, v nehostinném místě a v drsné době, vyrůstá ze štěněte v dospělého psa Bílý tesák, kříženec psa a vlka. Od přírody má do vínku nadělenou divokost a nespoutanost, musí se ale naučit podřizovat lidem a vyjít s ostatními psy. Nedokáže se jen tak začlenit do smečky psů ani lidí, není přijímán a sám obtížně přijímá. Jeho jinakost ho předurčuje být buď tím prvním mezi všemi, nebo posledním. Během svého dospívání se setkává s násilím a nenávistí, ale také s laskavostí, ba dokonce i s láskou. Co se nakonec nejsilněji otiskne v jeho duši? Podaří se mu najít klid?

Inscenace rozvíjí především slovesnost, kdy prostřednictvím divadelních prvků poznávají funkci a základní principy dramatu. Otevírá svět imaginace a výtvarné cítění. Inscenace dále působí na zdravý morální a sociální rozvoj osobnosti dítěte. Exkurs do světa světové literatury prostřednictvím působivého jevištního provedení.

Inscenace je určena žákům ZŠ II. stupně ZŠ (respektive dětem od 9 do 14 let)

Délka představení: cca 60 minut.

Další informace: http://draktheatre.cz/