FRANTIŠEK SEIDEL A JEHO POSLEDNÍ FOTOGRAFIE ČESKÉHO KRUMLOVA

FRANTIŠEK SEIDEL A JEHO POSLEDNÍ FOTOGRAFIE ČESKÉHO KRUMLOVA

Museum Fotoateliér Seidel zve na další z pravidelných přednášek v Centru česko-rakousko-německého porozumění.

14.03.2017 (Út) 19:00

Kde: Museum Fotoateliér Seidel
Linecká 272, Český Krumlov
GPS: 48°48'30.1"N, 14°18'59.09"E

František Seidel skončil s fotografováním jako zaměstnanec komunálního podniku na konci šedesátých let minulého století. Nebyl to konec jeho fotografování. I poté si našel čas pro přátele i své stálé zákazníky. Ani město Český Krumlov a jeho vývoj mu nadále nebylo lhostejné. V jeho archivu je možné vidět na stovkách svitků kinofilmu mnoho událostí v černobílém provedení.

František Seidel fotografoval malé děti, celé rodiny při výročích i soukromých oslavách. Také vánoční stromečky s dárky se na snímcích objevují ve velké míře. Mnoho rodin si práci fotografa objednalo při posledním rozloučení se zesnulými. Vznikly tak doslova reportáže zachycující atmosféru pohřbů nejen v Českém Krumlově.

K Seidelům přijížděla řada přátel z mládí i příbuzných. Jejich návštěvy a procházky po městě na snímcích v archivu nechybí. Opravdu poslední snímky byly barevné a pozitivy nechával František Seidel zvětšovat v zahraničí. Fotografie byly lepší a jejich barvy vydržely déle.

Přednáší: Petr Hudičák, kurátor Musea Fotoateliér Seidel.

Předpokládaná doba trvání: 60 minut

Přednášky v Museu Fotoateliér Seidel se konají vždy druhé úterý lichého měsíce v kalendářním roce od 19.00 v Centru česko – rakousko – německého – porozumění.

Další informace: http://www.seidel.cz/docs/cz/seidel_home.xml