DAVID SEIDLER – KRÁLOVA ŘEČ

DAVID SEIDLER – KRÁLOVA ŘEČ

DIVADLO POD PALMOVKOU Praha

29.05.2018 (Út) 19:30 - 22:30

Kde: Městské divadlo, o.p.s.,
Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
GPS: 48°48'38.21"N, 14°19'7.86"E

Vstupné: 460 Kč

PŘEDPLATNÉ „PLUS“ JARO 2018.
Hra napsaná podle tajných deníků královského logopeda o síle rodící se z překonávání slabosti

Režie: PETR KRACIK, překlad: Jitka Sloupová, dramaturgie: Ladislav Stýblo, kostýmy: Samiha Maleh, scéna: IVO ŽÍDEK, hudební spolupráce: Viktor Kracik
V hlavní roli BERTIEHO, vévody z Yorku s vynikajícím MARTIN STRÁNSKÝ!!!

Hra, která je předchůdkyní slavného stejnojmenného filmu, začala vznikat v osmdesátých letech minulého století na motivy vzpomínek svérázného „královského logopeda“ Lionela Logua. Protože však nesměly na základě přísného zákazu Alžběty (Královny matky) autorovi během jejího života vydány Loguovy deníky dotýkající se jednoho z nejcitlivějších momentů moderních britských dějin, mohla být dokončena až po roce 2002, kdy zemřela. V centru příběhu, který je založený na skutečných událostech stojí britský král, který právě nastoupil na trůn. Jeho problémy s koktáním, které stejně jako jeho nesmělost a psychická zranitelnost zásadně ohrožují budoucnost království, jenž se nachází se na prahu světové války a naléhavě potřebuje silnou a kvalitní osobnost ve svém čele. Seidlerova působivá a emotivně silná tragikomedie je skvělou hrou o překonávání vlastních slabostí, opravdovém vědomí odpovědnosti a zranitelném mužství.

Obsazení: BERTIE, VÉVODA Z YORKU - STRÁNSKÝ MARTIN / LIONEL LOGUE, AUSTRALSKÝ LOGOPED - SITEK DUŠAN /ALŽBĚTA, VÉVODKYNĚ Z YORKU (ALTERNACE 1) - VRBICKÁ SIMONA / ALŽBĚTA, VÉVODKYNĚ Z YORKU (ALTERNACE 2) - HORVÁTHOVÁ PETRA / MYRTLE, LIONELOVA MANŽELKA - MACHÁČKOVÁ KATEŘINA / COSMO LANG, ARCIBISKUP Z CANTERBURY - HRUŠKA MARTIN / WINSTON CHURCHILL, POLITIK - VLČEK KAREL / DAVID, PRINC VELŠSKÝ - JIŘÍK IVAN / WALLIS SIMPSONOVÁ, JEHO MILENKA - MALINSKÁ SAŠA / KRÁL JIŘÍ V., OTEC BERTIEHO A DAVIDA - SKŘÍPAL PAVEL / STANLEY BALDWIN, MINISTERSKÝ PŘEDSEDA - KUBEČKA IVO / ŘEDITEL BBC, REŽISÉR - HAVEL JIŘÍ / LÉKAŘ - ŠPÍŠEK JAN, HLASATEL BBC - VOSTAREK VÁCLAV / KOMORNÍK - ROŠETZKÝ OTTO.

Délka představení:  2 hodiny 45 minut s přestávkou

Další informace: http://ww.divadlopodpalmovkou.cz