DAKAR

DAKAR

Dobrodružství s cejchem smrti

15.05.2015 (Pá) 18:00 - 21:00

Kde: Městské divadlo, o.p.s.,
Horní Brána, ulice Horní 2, Český Krumlov, 381 01
GPS: 48°48'38.21"N, 14°19'7.86"E

Vstupné: 160 Kč

Pořad pro všechny věkové kategorie milovníků auto – moto sportu.

Beseda novináře a reportéra Jana Říhy o Rallye Dakar s jejími přímými účastníky.

Pro děti 50% sleva

Účinkují:

Jan Říha- redaktor ČRO 1 RADIOŽURNÁL - desetinásobný   zpravodaj ČRO 1  z rallye DAKAR

David Pabiška - devítinásobný úspěšný motocyklový účastník rallye DAKAR

Míla Janáček – legendární český navigátor a účastník rallye DAKAR

Zajímavé a poutavé povídání se závodníky ze zákulisí i samotného legendárního závodu Rallye DAKAR. Prezentace fotografií i projekce zajímavých a neprezentovaných záběrů, autogramiády – kniha Rallye Dakar v Jižní Americe (Peklo pod nebeskými branami) apod. a pozor… možnost prohlídky soutěžních strojů (závodní motocykl Davida Pabišky a závodní vůz Toyota Land Cruiser)!!!

Informace na web:

Jan Říha

Jako motoristický redaktor a moderátor pracuje v Českém rozhlasu od roku 1994. V současnosti působí jako vedoucí dopravního vysílání Radiožurnálu a je zároveň vedoucím redaktorem Motožurnálu - Zelené vlny. Je předsedou Klubu motoristických novinářů a členem Syndikátu novinářů. Duši dobrodruha osvědčil v roli reportéra při účasti na soutěžní expedici Camel Trophy v roce 1996 v džungli na ostrově Borneo a v roce 1997 v Mongolsku.

Rallye Dakar poprvé absolvoval jako akreditovaný novinář v roce 2005 a od té doby v jejím konvoji nechyběl. Po zlomovém třicátém ročníku, který byl zrušen před startem kvůli hrozbě teroristických útoků, napsal v roce 2008 knihu 30 let Rallye Dakar. Ta se především z pohledu české účasti ohlíží za vzrušující historií soutěže, která se 31. ročníkem přestěhovala z Afriky do Jižní Ameriky.

Po úspěšné knize 30 let Rallye Dakar – dobrodružství s cejchem smrti reportér Jan Říha vydal další výpravnou knihu o nejslavnější vytrvalostní rallye na světě. Velkoformátová kniha se stovkami exkluzivních fotografií z trati i ze zákulisí, reportážemi, rozhovory i statistikami vám odhalí skutečný život v konvoji Rallye Dakar v prostředí Argentiny i Chile a přiblíží úspěchy i nehody světoznámých pilotů i českých závodníků.