BLACKMORE’S NIGHT

BLACKMORE’S NIGHT

DO ČESKÉ REPUBLIKY SE PO ROCE VRACÍ RITCHIE BLACKMORE SE SVÝM PROJEKTEM BLACKMORE’S NIGHT.

14.07.2015 (Út) 19:00

Kde: Pivovarská zahrada
Český Krumlov
GPS: 48°48'42.84"N, 14°19'9.07"E

Vstupné: 990 - 1590 Kč

Projekt Blackmore’s Night vznikl v roce 1997, když se britský kytarista Ritchie Blackmore spojil se svou životní partnerkou, americkou zpěvačkou Candice Night. Za pomoci akustických i elektrických kytar, smyčců a řady rozmanitých renesančních hudebních nástrojů se Blackmoreovi daří, za výrazné pomoci svůdného hlasu Candice, převést všechny zdánlivě nesourodé prvky hudby středověku, v níž splývají romantismus s mysticismem, do vlastního, naprosto jedinečného stylu. V dobách, kdy působil ve skupinách Deep Purple a Rainbow, tuto lásku chytře vsazoval do celkového pojetí energického rocku, až se z ní v jeho současném projektu Blackmore’s Night stal pevný a velice zřetelný prvek.

Ritchie, vokalistka Candice a jejich skupina představí materiál ze všech doposud vydaných desek - naposledy se připomněli v roce 2013 s titulem „Dancer and The Moon“. Je to jejich devátá studiová deska, ze které vyšly singly „The Moon Is Shinning a „Dancer And The Moon“.

Do České republiky se Blackmore’s Night vrací rádi a pravidelně. Pro své koncerty si snaží vybírat originální místa, ten letošní pak odehrají v areálu Pivovarské zahrady v Českém Krumlově.

Další informace: http://www.ckrumlov.info/docs/cz/atr627.xml