„SŮL NAD ZLATO ANEB DÁ SE VAŘIT BEZ SOLI?“

„SŮL NAD ZLATO ANEB DÁ SE VAŘIT BEZ SOLI?“

Zákulisí nejslavnějšího filmového zpracování známé pohádky Byl jednou jeden král?

13.10.2018 - 30.04.2019 (Po-Ne) 10:00 - 18:00

Kde: Kláštery Český Krumlov, Velký sál a seminární místnosti
Latrán 55, Český Krumlov, 381 01
GPS: 48°48'47.68"N, 14°19'4.63"E

Vstupné: 150,- / snížené 100,-

Je opravdu sůl nad zlato? Dokážeme žít bez soli? Je pravdou, že je možné bez soli
i vařit? Proč potřeba soli přivedla na svět jednu z nejznámějších pohádek? A jaké bylo zákulisí jejího nejslavnějšího filmového zpracování s názvem Byl jednou jeden král s Janem Werichem a Vlastou Burianem? Na tyto a na mnoho dalších otázek vám odpoví nová výstava v českokrumlovských klášterech, která osloví celou rodinu!

Výstava představí několik nejznámějších stylizovaných scén z fenomenální pohádky, zavede vás do kuchyně, na sladkou hostinu anebo do komnaty princezny Drahomíry. V rámci výstavy si mohou návštěvníci prohlédnout vybrané dochované originály kostýmů a vyzkoušet si jejich stylizované repliky vyrobené z českého krojového brokátu.

Těšit se můžete na nejrůznější česká i cizojazyčná knižní vydání této pohádky od nejstarších ilustrovaných verzí až po ty současné, které znají děti dnes. Dozvíte se, co jste o soli a její historii možná ani nevěděli a zda se opravdu dá vařit bez soli. V každé části je pro vás připraveno malé překvapení a těšit se můžete i na nejrůznější tvůrčí aktivity, protože nová výstava „Sůl nad zlato, aneb dá se vařit bez soli?“ rozšiřuje oblíbenou Interaktivní expozici lidských dovedností!

Vernisáž výstavy 13. 10. 2018 v 16.00 hod ve Velkém sále
vstup zdarma, omezená kapacita, nutná rezervace v Návštěvnickém centru

Další informace: http://www.klasteryck.cz